Biz Kimiz ?

 

 

1985 yılında ayakkabı tasarım serüvenine başlayan Kemal Dursun, 1989-1990 yılları arasında dünyadaki moda anlayışının değiştiğini ve Türkiye’nin de modaya ayak uydurması gerektiğini fark ederek tasarıma olan merakını yakın çevresine hissettirmeye başladı. 

 

Kendi tasarımları Türkiye’nin önde gelen markaları tarafından ilgi odağı olup, modanın kalbi olan İtalya’dan teklifler almaya başladıktan sonra çoğu Avrupa ülkesine yaptığı tasarımlarıyla hizmet vermeye başladı.

 

Dünya standartlarına uygun kalite de ayakkabı üretimine ihtiyaç olduğunu fark eden Kemal Dursun, 1999 yılında kendi üretim yerini açarak ayakkabı üretme serüvenine adım attı. Üretilmesi zor olan modelleri üreterek yakaladığı başarıyla dünyaca ünlü markaların da ilgisini çekti. 

 

2000 yılında fabrikalaşma yolunda ilk adımı atarak, makine üretimi ile el üretimini harmanlamasıyla yakaladığı kusursuz üretim sayesinde büyük sükse yarattı.

 

Birçok ünlüye yaptığı özel tasarımları sosyal medya da yoğun ilgi odağı olduğu için, ayakkabı üretiminde yakaladığı markalaşmayı perakende satışında da göstermek amacıyla kızı Dicle Dursunla birlikte “Kemal Dursun” markasını kurdu. 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR